O ile z psem wychodzi się na spacer, o tyle kot potrzebuje w tym celu odpowiedniego miejsca w naszym mieszkaniu. Zatem jeśli tylko planujemy zakup pupila, pierwszą rzeczą w którą powinniśmy się wyposażyć jest kuweta dla kota. Tym sposobem unikniemy konieczności sprzątania nieczystości od pierwszych momentów obecności zwierzaka w naszym mieszkaniu. Warto jednak pamiętać, że kuweta dla kota, jeśli ma mu dobrze służyć, nie może być zakupem nieprzemyślanym.


Wybór kuwety dla kota – galeria

sennik kot

Foto: 1.bp.blogspot.com

Dlatego tak istotnym jest, aby w jej wyborze kierować się nie tylko pobudkami estetycznymi, ale przede wszystkim kwestiami użytkowania. Kuweta dla kota powinna być przede wszystkim dostosowana do jego rozmiaru. W zależności od tego, czy nasz pupil należy do przedstawicieli rasy kotów większych, czy mniejszych, kuweta dla kota powinna być odpowiedniej wielkości. Zbyt mała, uniemożliwi mu swobodne poruszanie i tym samym korzystanie z niej. Kuweta dla kota może mieć nie tylko rozmaitą wielkość, ale i wygląd. Istnieją kuwety zamykane i otwarte, narożne, czy tradycyjne – od nas zależy ich wybór.

Istotnym jest, aby konkretny model posiadał filtr,…

Istotnym jest, aby konkretny model posiadał filtr, który będzie pochłaniał nieprzyjemne zapachy. Kuweta dla kota musi być wysypana specjalnym żwirkiem, dlatego przy wizycie w sklepie zoologicznym warto pamiętać także o tym zakupie. W kwestii tego, gdzie powinna być umiejscowiona, wskazanym jest, aby było to spokojne, w miarę możliwości odizolowane miejsce( może to być łazienka, czy balkon w miesiącach letnich ). Istotne, aby nasz pupil miał do niego łatwy dostęp.

Najnowsze komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>